Veronika Nedelická je certifikovaná trénerka golfu a pôsobí v GC Pegas v Lozorne (15 min. od Bratislavy). Poskytuje tiež online tréningy na platforme Skillest. 

Nepretržité vzdelávanie sa v rôznych oblastiach golfu ako mechanika švihu, pohybu a trénerskej efektivite vykazujú úspechy. Špecializuje sa na presnú a rýchlu analytiku golfových schopností a zostavenie tréningového plánu a drilov, ktoré zabezpečia napredovanie hráčov k ich cieľom. Formou lekcií s nadšením odovzdáva svoje skúsenosti nadobudnuté dlhodobou spoluprácou s top trénermi v Amerike (Jim McLean Golf School, Leadbetter Golf Academy..), hraním v tíme pod vedením trénera americkej univerzitnej siene slávy (John Crooks) a absolvovaním mnohých odborných seminárov vedených skúsenými trénermi a vedcami. 

Ako trénerka vždy prihliada na individuálne možnosti ako sú: rozsah pohybu, stavba tela, časové možnosti pre tréning, ciele, skúsenosti a mnohé ďaľšie faktory. Veronika sprevádza hráčov s rôznou výkonnosťou k lepšiemu handicapu a začiatočníkov hravo prevedie cez úvodné lekcie golfu alebo kurzom Zelenej karty. 

Je členkou Slovenskej PGA a vo svete reprezentovala Slovensko počas svojej 15-ročnej aktívnej hráčskej kariéry na amatérskych a profesionálnych túrach. 

Veronika Nedelická

  • Jim McLean certified golf instructor
  • PGA golfová trénerka, členka
  • Pôsobí v GC Pegas a online na Skillest.com

Golfová cesta  
Slovensko-USA-Švédsko-USA-Slovensko 

Veronika Nedelická vyrastala v rodine, kde bolo športovanie na dennom poriadku. Od malička sa venovala tenisu, neskôr hrala závodne. Keďže rýchly rast spôsoboval častejšie zranenia, v dvanástich rokoch skúsila so svojim otcom aj golf. V štrnástich rokoch sa začala venovať výhradne golfovému tréningu a turnajom. 

Od pätnástich rokov žila Veronika v Amerike, kde spojila štúdium a intenzívny golfový tréning. Skúsenosti, fyzický základ a tréningové návyky z tenisu sa odzrkadlili na rýchlom napredovaní v golfe.  Vďaka mnohým úspešným turnajom a výsledkom zaujala Veronika coachov na amerických univerzitách. Po dvoch rokoch aktívneho hrania, nastúpila na Campbell University v Severnej Karolíne. Tu odohrala v ženskom golfovom tíme prvej divízie 4 roky, počas ktorých vyštudovala Business Administration. Už počas štúdia si vyskúšala prácu asistenta trénera v prestížnej Leadbetter Golf Academy v Bradetone na Floride. 

Veroniku lákalo ďaľšie štúdium a tentokrát sa vybrala do Švédska, kde na Lund University ukončila štúdium Master of Science in Service Management. Na fakulte v Helsingborgu stretla profesinálnu coach-ku a profesorku leaderstva, ale v provom rade priateľku, Pavlu Kruzelu, pôvodom z Čiech. Aj vďaka nej, Veronikine ďaľšie smerovanie dostalo konkrétny rozmer. Veronika sa rozhodla, že chce byť golfovou trénerkou a že sa chce vrátiť do Ameriky. 

Naskytla sa zaujímava pracovná ponuka, následne prebehlo úspešné výberové konanie a Veronika využila jedinečnú príležitosť učiť sa trénerstvu vo svetovej Jim McLean Golf School, Doral, Miami. Tu pod vedením Jima McLeana a jeho úžasného tímu trénerov sa Veronika z asistentky prepracovala k práci certifikovanej trénerky a začala trénovať na plný úväzok. Po roku trénovania v JMGS sa presťahovala naspäť na Slovensko, kde od roku 2011 budovala najprv tréningové zázemie v golfovom klube Hrubá Borša, neskôr začala pôsobiť v golfovom klube Pegas v Lozorne, kde pôsobí dodnes. 

Hráčske skúsenosti

Ako profesionálka sa Veronika venovala okrem učeniu aj hraniu na profesionálnych túrach. Niekoľkonásobne sa kvalifikovala na Ladies European Tour na Táloch a Dýšine a takisto sa dostala do finále kvalifikácie na Major - Ladies British Open. 

Ako amatérka bola Veronika slovenská šampiónka a česká juniorská šampiónka. Veronika reprezentovala Slovensko 15 rokov po celom svete. Hrala na 5-tich amatérskyh majstrovstvách sveta tímov, reprezentovala Campbell University (NC, USA) 4 roky, kde boli šampiónkami A-Sun konferencie. 

Výkonnosť si denne budovala tvrdou prácou na sebe na ihrisku aj kondičnou prípravou. K top forme prispievali beh, fitness, pilates aj jóga.