Na čo slúži Zelená Karta a pre koho je golf vhodný?Kurz je skvelým a potrebným úvodom do sveta golfu. Na ihriskách v Európe aj vo svete sa pre vstup na ihrisko vyžaduje minimálne Zelená Karta (HCP 54), niekde dokonca aj nižší HCP napríklad 36. 

Dôvod prečo je absolvovanie kurzu dôležité je jednoduchý. Začiatočník, ktorý chce ísť na ihrisko musí poznať golfovú etiketu, základné pravidlá a v neposlednom rade techniku rôznych úderov. Správne pohybovanie sa po ihrisku je dôležité (také trafenie golfovou loptou môže byť život ohrozujúce) a čas na jamku treba striktne dodržiavať, ináč hrozí, že budete skupiny na ihrisku zdržiavať a to by bol problém pre vás aj pre klub. 

Golf je vhodný pre každého bez obmedzení veku alebo pohybových schopností. Golf hrávajú aj ľudia s rôznymi postihnutiami alebo vážnymi pohybovými obmedzeniami. V golfe nejde o výkon, ale o prínos, alebo obohatenie života. Golf je najúžasnejšia voľnočasová aktivita, kde na čerstvom vzduchu trávime čas s priateľmi a rodinou, kde sa lámu generačné bariéry, kde svoj deň naplňujeme aktívnym oddychom, zbierame nové zážitky, spoznávame nových ľudí a aj seba samého. 


Obsah kurzu
  • Putting, Chipping
  • Pitching, Bunker
  • Odpaly (Driving range)
  • Hra na ihrisku
  • Etiketa, Pravidlá
  • Skúška

Všetko o kurze


Na kruz sa môžete prihlásiť sám alebo s viacerými záujemcami. Po prihlásení a zaplatení poplatku za kurz, naplánujeme vhodné termíny tréningov. Rozloženie tréningových hodín kurzu je na vzájomnej dohode. Medzi tréningami je veľmi dôležité chotiť si trénovať to, čo sa na lekciách naučíte. Počas kurzu sa naučíte všetko potrebné pre samostatnú hru na ihrisku a to v okruhoch: etiketa, pravidlá, technika a samotná hra na ihrisku.

Výbava počas kurzu
Na absolvovanie kurzu nepotrebujete vlastnú výbavu, ale ak ju máte, určite si ju doneste. Budete potrebovať: športové topánky, voľnočasové športové oblečenie (odporúčam pohodlné oblečenie, nie jeansy, tričko s limčekom, v teple aj šiltovku), pre hru na ihrisku budete potrebovať vlastné golfové lopty (dajú sa zakúpiť aj na recepcii klubu). 
V cene kurzu je zahrnuté všetko ostatné čo budete potrebovať.

Čo očakávať od kurzu?
Kurz je najzákladnejším pilierom na vašej golfovej ceste. Informácie, ktoré tu dostanete budú veľmi dôležité pre vaše ďaľšie napredovanie. Získať dobré základy v technike je rovnako dôležité ako postaviť pevné základy domu. V golfe však platí, že dostať dobrú radu je dôležité a vzácne, ale to ako s ňou naložíte záleží len na vás. Preto, počas kurzu skúste trénovať medzi jednotlivými lekciami, po skončení kurzu nadviažte na rozbehnutý tréningový proces a pokračujte v tréningoch s trénerom.

Golf baví viac, keď to lieta kam chceme. A ten proces trvá.. neexistuje rýchla cesta ku konzistentnej hre. 
Kurz z vás nespraví dobrých golfistov, ale golfistov, ktorí sa budú vedieť orientovať v golfovej terminológii, v prvidlách a na ihrisku. Aj najlepší golfisti na svete pravidelne trénujú s trénerom. Stať sa pokročilejším golfistom si vyžaduje čas, trpezlivosť, kontinuálnu prácu na rôznych aspektoch hry a pravidelnú hru na ihrisku.